Inovacijų ir naujų technologijų skatinimu Susisiekimo ministerijoje užsiims naujas padalinys – Ateities susisiekimo politikos grupė

2021 04 12


„Susisiekimo sektorius tradiciškai pirmiausiai siejamas su infrastruktūra: keliais, geležinkeliais, oro ir jūrų uostais. Tačiau šiandien turime pripažinti naują jį stipriai veikiančią realybę: sparčią skaitmenizacijos ir inovacijų plėtrą, žaliąjį kursą ar naujos kartos interneto ryšį, kuris ekonomikai atveria visiškai kito lygio galimybes. Naujo ministerijos struktūrinio padalinio – Ateities susisiekimo politikos grupės – pagrindinis uždavinys – užtikrinti, kad Lietuvos susisiekimo sektorius žengtų inovacijų priešakyje ir išnaudotų visas vis greičiau besikeičiančios aplinkos galimybes“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Susisiekimo inovacijos, darnus judumas ir telekomunikacijos – trys pagrindiniai Ateities susisiekimo politikos grupės prioritetai. Atsižvelgiant į ES Žaliojo kurso tikslus, daug dėmesio bus skiriama darnaus judumo, inovatyvaus ir ekologiško transporto, alternatyvių degalų užpildymo ir įkrovimo infrastruktūros plėtros, transporto elektrifikavimo sritims. Taip pat keliamas tikslas spartinti susisiekimo sektoriaus skaitmeninimą – įgyvendinti e. mobilumo projektus, 5G ryšio diegimą transporto koridoriuose, duomenų atvėrimo ir kitas susijusias elektroninių ryšių priemones.

„Dideli pokyčiai šiame sektoriuje vyksta visame pasaulyje. Lietuvai reikia keistis kartu. 5G ryšio plėtra, didelės spartos gigabitinis internetas, skaitmeninimas, dronų teikiamų galimybių išnaudojimas, savaeigiai automobiliai – tai turi tapti modernios Lietuvos dalimi“, – akcentuoja šią sritį kuruojanti susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Ateities susisiekimo politikos grupė sutelks ne tik įvairių sričių Susisiekimo ministerijos specialistus, bet ir sieks įtraukti jai pavaldžias įstaigas, mokslo ir verslo institucijas, socialinius partnerius. Prie naujai buriamos komandos bus kviečiami jungtis analitikai, projektų vadovai, inovacijų ekspertai.

Stiprinant bendradarbiavimą, norima užtikrinti, kad diegiamos inovacijos geriau atitiktų transporto sistemos poreikius.

Susisiekimo ministerijoje dar veikia Tinklų ir tarptautinių ryšių, Vandens ir geležinkelių transporto bei Kelių ir oro transporto politikos grupės, taip pat Biudžeto ir investicijų departamentas bei kuriamas Organizacijos valdymo departamentai.

šaltinis sumin.lrv.lt

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt