Lietuva ir Ukraina pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo geležinkelių ir skaitmeninių leidimų, verstis tarptautiniu vežimu kelių transportu, diegimo srityse

2021 03 19


600 Foto   Ukraina 1

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Ukrainos infrastruktūros ministras Vladyslavas Kryklii ketvirtadienį Kijeve pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo keleivių ir krovinių vežimo geležinkelių transportu ir skaitmeninių leidimų vykdyti tarptautinį keleivių ir krovinių vežimą kelių transportu srityse. Įgyvendinti susitarimai sudarys naujų galimybių abiejų šalių verslui ir skatins inovacijų plėtrą.

Šalys yra pasirengusios bendradarbiauti pripažindamos Klaipėdos jūrų uostą šiauriniais Ukrainos prekybos vartais. Ukrainos kroviniai 2020 m. sudarė 0,9 proc. visų krovinių, kraunamų Klaipėdos uoste.

Ketinimų protokolu Lietuva ir Ukraina sutarė aktyviai remti puspriekabių gabenimą maršrutu Klaipėda–Odesa, ieškoti būdų toliau didinti konteinerių vežimus traukiniais „Vikingas“ ir Baltijos–Ukrainos maršrutiniu traukiniu „Containerships Train“ bei konkurenciją gabenant krovinius Šiaurės–Pietų transporto koridoriumi.

Ketinimų protokolu Lietuva ir Ukraina taip pat siekia bendradarbiauti keisdamosi teisine ir technologine informacija bei patirtimi kuriant ir diegiant elektroninių tarptautinio keleivių ir krovinių gabenimo keliais leidimų bei važtaraščių sistemas.

Be to, numatoma dalintis ekspertinėmis žiniomis bei patirtimi apie veiksmingus, modernius ir tvarius geležinkelių transporto sektoriaus sprendimus. Ministro M. Skuodžio teigimu, Ukrainai taip pat gali būti naudinga Lietuvos patirtis vykdant „Lietuvos geležinkelių“ reformą.

Kai tik leis epidemiologinė situacija, tikimasi atnaujinti susisiekimą keleiviniu vadinamuoju „keturių sostinių traukiniu“ maršrutu Kijevas–Minskas–Vilnius–Ryga.

Šaltinis sumin.lrv.lt

 
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt