Dialogas su bendruomenėmis einant žaliojo kurso kryptimi

2021 02 24


Kas yra daroma Klaipėdos uoste aplinkosaugos srityje ir kokia yra siekiamybė bei veiksmai einant žaliojo kurso linkme, visa tai pristatyta Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovų ir Klaipėdos bendruomenių atstovų susitikime.

„Šio susitikimo tema – žaliojo uosto vizija, o vienas iš svarbių žaliosios krypties veiksnių ir yra santykis su visuomene, su aplinka. Tad mums labai svarbus yra dialogas su gyventojų bendruomenėmis, juo labiau, kad netrukus pradėsime rengti Žaliojo uosto koncepciją. Esame atviri, laukiame konstruktyvių idėjų ir pasiūlymų iš gyventojų bendruomenių“, - sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Susitikimo metu pristatyti uoste vykdomi, su aplinkosauga susiję darbai bei numatomi projektai: Uosto direkcijos taršos akvatorijoje likvidavimo darbai, vykdomas aplinkos monitoringas, oro ir vandens stebėsena ir kt. Taip pat gyventojai supažindinti su tarptautiniais aplinkosauginiais projektais, kuriuose Uosto direkcija siekia dalyvauti, bei kuriama Žaliojo uosto koncepcija. Taip pat pristatyti projektai aplinkos kokybei gerinti, kuriems tikimasi lėšų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės.

„Patys esame klaipėdiečiai, girdime kitų miesto gyventojų lūkesčius, kad reikėtų nuolatinės bendravimo platformos. Tad džiugu, kad toks renginys Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją asociacijos, Klaipėdos bendruomenių asociacijos narių, taip pat ir Uosto direkcijos iniciatyva vyksta. Tikimės, kad ta bendra platforma bus naudinga visoms pusėms bei prisidės prie uosto ir miesto santykio gerinimo“, – sako Alina Andronova, Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją asociacijos prezidentė.

Diskusijos metu gyventojų atstovai pateikė nemažai bendruomenėms aktualių klausimų žaliojo uosto vizijos tema bei susijusių su uosto plėtra. Sutarta, kad tokie susitikimai taps tradiciniais.

Šaltinis www.portofklaipeda.lt

 
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt