Lietuvos susisiekimo ministras dalyvavo Kinijos rengiamame viršūnių susitikime su Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovais

2021 02 09


17+1 formato Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių viršūnių susitikime nuotoliniu būdu Lietuvai atstovaujantis susisiekimo ministras Marius Skuodis akcentavo Europos Sąjungos ir Kinijos bendradarbiavimo darbotvarkę bei dvišalį bendradarbiavimą logistikos ir transporto srityje.

„Kaip Europos Sąjungos narė matome didelį potencialą Europos Sąjungai bendradarbiauti su Kinija, įgyvendinant ES ir Kinijos strateginę darbotvarkę“, – savo pasisakyme viršūnių susitikime pabrėžė M. Skuodis.

Tuo pat metu, pasak jo, Lietuva teikia svarbią reikšmę dvišalių santykių su Kinija darbotvarkei, daugiausia dėmesio skirdama transportui bei logistikai, kurie Lietuvos atveju tradiciškai sukuria daugiau kaip 12 procentų šalies bendrojo vidaus produkto.

Lietuva aktyviai dalyvauja įgyvendinant daugiarūšio transporto, jungiančio Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkas bei Kiniją, sprendimus. Nepaisant COVID-19 poveikio pasaulinei ekonomikai, krovinių vežimo geležinkeliais iš Kinijos per Lietuvą apimtis per 2020 metus išaugo beveik 5 kartus. Šiemet planuojama išlaikyti panašų krovinių srautą.

Taip pat plėtojant dvišalį bendradarbiavimą, anot ministro, svarbūs inovatyvūs finansinių technologijų sprendimai, galintys palengvinti tarptautinę logistiką ir prekybą.

„Abipusė ekonominė nauda, atviros ir skaidrios rinkos, lygios verslo veiklos sąlygos –¬ principai, kurie leistų mūsų šalių ir regionų ekonomikai sparčiau atsigauti po COVID-19“, – viršūnių susitikime kalbėjo Lietuvos susisiekimo ministras.

Šaltinis sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt