„LTG Link“ skelbia tarptautinį pirkimą – įsigis naujus elektrinius traukinius

2020 12 29


558 article LTG Link

„LTG Link“, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė, vasarą pranešusi apie pradedamas rinkos konsultacijas dėl traukinių parko atnaujinimo, toliau juda pokyčių link. Bendrovė skelbia pirmąjį viešųjų pirkimų etapą – rinkai pateikiami reikalavimai tiekėjų kvalifikacijai. Ambicingas bendrovės planas – įsigyti aplinkai draugiškiausius elektrinius traukinius, kurie neelektrifikuotas ruožais važiuotų varomi baterijomis.

Pasak L. Baužio, įsigyti planuojama apie 30 naujų traukinių, dalis būtų elektriniai, dalis – elektriniai su baterijomis. Pastarieji traukiniai – daug žadanti geležinkelio transporto naujovė, kurią savo riedmenų parkuose diegia Austrijos, Danijos, Airijos, D. Britanijos vežėjai. „LTG Link“ būtų vieni pirmųjų vežėjų, pradedančių eksploatuoti šiuos traukinius, – keliauti po Lietuvą jais galėtume be jokio taršos pėdsako.

„Įsigyti naujus traukinius, visiškai neteršiančius gamtos, planuojame laikydamiesi Europos Žaliojo kurso krypties – iki 2050 m. Europą paversti klimatui neutraliu žemynu – ir ilgalaikės bendrovės strategijos, orientuotos į keleivių patirties gerinimą, nuoseklų keliaujančiųjų traukiniais augimą. Šiuo metu ekologinis motyvas, renkantis transporto priemonę, Lietuvoje dar nėra stipri paskata, bet neturime laukti, kol pasikeis žmonių nuostatos, o imtis lyderystės – užtikrinti ne tik patogias, bet ir ekologiškas keliones, edukuoti apie jų naudą“, – sako „LTG Link“ vadovas.

Kaip anksčiau skelbė bendrovė, visi naujieji traukiniai bus pritaikyti individualių poreikių turintiems keleiviams, tarp jų – ir senjorams, šeimoms su mažyliais ar riboto judumo žmonėms. Viešojo pirkimo, skirto jiems įsigyti, vertė siekia daugiau kaip 200 mln. Eur.

Visi bendrovės elektriniai traukiniai varomi elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tad visiškai žaliai važiuos ir naujieji riedmenys.

Skaičiuojama, kad atnaujinus traukinių parką, į aplinką per metus pateks 69 proc. mažiau anglies dioksido (CO2).

Source LTG

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt