Stena Line atskleidžia naujų Baltijos jūros laivų pavadinimus

2020 12 16


Keltų bendrovė
Stena Line paskelbė pavadinimus dviejų naujų šiuolaikinių RoPax (krovininių-keleivinių) keltų, kurie 2021 metais pradės kursuoti maršrutu Nynashamnas – Ventspilis. Nauji keltai padidins krovininius pajėgumus 30 procentų ir suteiks patrauklią alternatyvą kelionėms Baltijos jūra. Gavus beveik 600 klientų pasiūlymų internetu, nuspręsta keltus pavadinti Stena Scandica ir Stena Baltica.

Spalį Stena Line paskelbė stiprinsianti savo laivyną Baltijos jūroje 2021 metais, paleisdama du naujus RoPax laivus maršrutu Nynashamnas Švedijoje – Ventspilis Latvijoje. Tai 30 procentų padidins metrines krovinių pervežimo apimtis ir suteiks naujų šiuolaikiškų patogumų denyje. Du šiuolaikiški RoPax laivai buvo pastatyti Italijos Visentini laivų statykloje 2005 metais ir pastaruosius 10 metų buvo eksploatuojami Stena Line maršrute Airijoje tarp Belfasto ir Liverpulio kaip Stena Lagan ir Stena Mersey. Prieš juos paleidžiant naujuoju maršrutu Baltijos jūroje, abu laivai giminiškoje bendrovėje Stena RoRo bus modernizuoti ir pailginti bei pervadinti naujais pavadinimais.

„Nauji laivų pavadinimai sujungs mūsų skandinaviškąjį paveldą su būsimu jų veiklos regionu. Laivai suteiks visiškai naują, šiuolaikišką patogumų lygį keleiviams ir krovinių vežėjams Baltijos jūroje“, – sako Johan Edelman, Balti Sea North prekybos direktorius.

Pirmasis laivas, Stena Scandica (buvęs Stena Lagan), šiuo metu iš esmės pertvarkomas Sedef laivų statykloje Tuzloje, Turkijoje. Planuojama, kad jis įsijungs į Stena Line laivyną ir pradės kursuoti Nynashamno – Ventspilio maršrutu pirmąjį 2021 metų ketvirtį.

Antrasis laivas, Stena Mersey, vis dar plaukioja Airijos jūroje ir bus modernizuotas bei pailgintas pavasarį toje pačioje laivų statykloje. Planuojama, kad iki vasaros jis prisijungs prie laivyno ir pradės plaukioti Baltijos jūroje. Jis paveldės klasikinį Stena Line laivo pavadinimą Stena Baltica.

Esminis pertvarkymas

Abu laivai bus pailginti, įrengiant 36 metrų vidurinę sekciją, ir po pertvarkymo jie bus 222 metrų ilgio. Laivuose bus 200 kajučių, vietos 970 keleivių, taip pat 2 875 metrų krovinių juostos bei papildomas automobilių denis. Taip maršrute transportuoti galimų krovinių apimtis padidės 30 procentų.

Interjeras bus atnaujintas naudojant įprastą Stena Line lengvą ir erdvų, skandinavišką dizainą. Bus įrengti šie patogumai:

o200  kajučių, įskaitant 88 visiškai naujas šiuolaikiškas kajutes, to paties dizaino, kaip ir mūsų E-flexer keltuose. Visose kajutėse bus TV ekranai.

oŠeimyninės kajutės, taip pat kajutės, kuriose leidžiami augintiniai, ir naujos patalpos gyvūnams.

  • Restoranų ir barų zona su vaizdu į jūrą, kavinė užkandžiams.
  • Keletas poilsio zonų su atlošiamais krėslais ir TV ekranais.
  • Išorinis denis mėgavimuisi gaiviu jūros oru ir saule vasaros metu.
  • Skaitmeniniai informaciniai ekranai ir svečių aptarnavimas visą parą.
  • Wi-Fi visose viešosiose zonose.
  • 120 kv. m. parduotuvė – didelio asortimento ir mažų kainų.

Nauji laivai linijoje Liepoja – Travemiundė 2021 metais

Lapkritį Stena Line taip pat skelbė, kad esami maršruto Liepoja - Travemiunde laivai, Stena Gothica ir Urd, bus pakeisti šiuolaikiškais RoPax keltais per 2021 metus. Naujieji laivai padidins metrines krovinių apimtis maršrute 40 % ir sutrumpins persikėlimo laiką nuo 27 iki 20-ies valandų. Naujieji laivai dar neįvardinti.

„Mes pastebėjome paklausos padidėjimą visame Baltijos jūros regione. Dabar mes stipriname savo pozicijas bei geriname pasiūlymus klientams, siūlydami naujus šiuolaikiškus laivus, didesnes krovinių apimtis ir patrauklius patogumus denyje mūsų 2021 metų maršrutuose į Latviją ir iš jos”, – teigia Johan Edelman, Balti Sea North prekybos direktorius.

Apie naujus laivus Nynashamnas – Ventspilis maršrute

Maršrutas: Nynashamnas Ventspilis 2021 m.
Pavadinimai: Stena Scandica ir Stena Baltica
Pastatė: 2005 m., Italijos laivų statykloje Cantiere Navale Visentini
Modifikavo/Pailgino: Stena RoRo 2020/2021 metais Sedef laivų statykloje Tuzloje, Turkijoje.
Ilgis: 222 metrų
Keleivių vietų: 970
Krovinių apimtis: 2,875 juostinių metrų + automobilių denis
Kajučių skaičius: 200

Šaltinis Stena Line Group

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt