„LTG Infra“ vėl pirks tik žaliąją elektros energiją, taupys apie 0,5 mln. eurų

2020 12 02


558 article LTG

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra“ pasirūpino elektros energija visos LTG grupės kitų metų poreikiams. Bendrovė tęsia įsipareigojimą pirkti tik žaliąją elektros energiją, o konkurso nugalėtojo pasiūlyta kaina taip pat leis bendrovei sutaupyti iki pusės milijono eurų.

„Jau trečius metus Lietuvos geležinkelio tinkle naudojame elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių. Nuo 2019 m. tokią elektrą perkame visos LTG grupės poreikiams. Tai svarbus žingsnis visos šalies aplinkosauginiam portretui, mat jei Lietuvoje būtų sudaromas elektros energijos didžiausių vartotojų dešimtukas, mes būtumėm vienas jo lyderių“, – sako „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Iš keturių konkurse dalyvavusių įmonių, geriausią elektros kainą LTG įmonių grupei pasiūlė ir šiemet elektrą tiekusi AB „InterRAO Lietuva“, kitais metais tieksianti Europos Sąjungoje pagamintą žaliąją elektros energiją 0,0061 Eur/kWh pigiau nei šiemet, kai elektra kainavo 0,0483 Eur/kWh. Iš viso LTG įmonių grupė per metus sunaudoja beveik 100 mln. kWh elektros energijos.

„Geležinkelis – yra ekologiškiausia transporto rūšis, tad siekis naudoti kuo švaresnę energiją yra natūralus. Žaliosios energijos pirkimas – ne vienintelis mūsų žingsnis, kuriuo siekiame tausoti aplinką ir mažinti CO2 išmetimus. Šiuo metu vykdoma apšvietimo atnaujinimo programa, kurios metu seni neefektyvūs šviestuvai keičiami naujais ekonomiškais LED šviestuvais, vykdoma kontaktinio tinklo Vilnius-Kaunas atnaujinimo programa, o didžiausias projektas, padėsiantis prisidėti prie švarios aplinkos – pradėtas geležinkelio ruožo tarp Vilniaus ir Klaipėdos elektrifikavimas“, - sako K. Sankovski.

Maždaug per trejus metus ketinama elektrifikuoti geležinkelio liniją tarp Vilniaus ir Klaipėdos, kurios ištisinis bėgių ilgis siekia 731 km. Skaičiuojama, kad įgyvendinus projektą į aplinką išmetamų teršalų kiekiai sumažės 150 tūkst. tonų per metus, o dėl mažesnių energijos sąnaudų ir pigesnės riedmenų priežiūros sutaupymai bei ekonominė nauda sieks 505 mln. eurų per visą projekto eksploatacijos periodą.

Šiuo metu žaliąja elektra varomi traukiniai važiuoja iš Vilniaus į Kauną, Trakus bei iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Šaltinis LTG

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt