ES regionai ir miestai kreipėsi į Angelą Merkel: esame pasirengę bendradarbiauti kuriant atsparesnę, demokratiškesnę, tvaresnę ir humaniškesnę Europą

2020 10 15


Spalio mėn. plenarinėje sesijoje Vokietijos kanclerė Angela Merkel su Europos regionų komiteto nariais diskutavo apie COVID krizės poveikį ir Europos ateitį.
 

Europos regionų komiteto pirmininkas Apostolos Tzitzikostas pasveikino spalio 13 d. Europos regionų komiteto plenarinėje sesijoje (#CoRplenary) dalyvavusią Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerę Angelą Merkel. Vokietijos kanclerė pristatė ES Tarybai pirmininkaujančios Vokietijos prioritetus, aptarė vietos ir regionų valdžios institucijų vaidmenį gaivinant Europos ekonomiką ir pasikeitė su RK nariais nuomonėmis apie Europos ateitį (diskusijos įrašą galite peržiūrėti čia).

Kalbėdamas apie pagrindinius regionų ir miestų lūkesčius, siejamus su Vokietijos pirmininkavimu ES, Apostolos Tzitzikostas teigė: „300 regionų ir 90 000 savivaldybių yra ES demokratiniai pagrindai ir jos apsaugos sistema. Mes, vietos ir regionų vadovai, esame kovos su pandemija priešakyje. Nenuilstamai stengiamės sustabdyti viruso plitimą, padėti pažeidžiamiausiems asmenims, apsaugoti savo bendruomenes, vietos ekonomiką ir darbo vietas. Mūsų piliečiai laiko mus patikimiausiu ir veiksmingiausiu valdymo lygmeniu. Jei Europa nori užmegzti glaudesnius ryšius su gyventojais skirtingose vietovėse ir rasti konkrečius jų poreikius atitinkančius sprendimus, regionų ir vietos vadovams turi būti suteikta daugiau galimybių pareikšti savo nuomonę ES sprendimų priėmimo procese.“ (Visa kalba čia).

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė: „Jūsų perspektyva, jūsų patirtis ir jūsų įsipareigojimas yra būtent tai, ko Europai reikia, kad ji solidariai įveiktų šį sunkų laikotarpį ir imtųsi atsakomybės vietoje. Mes, valstybių ir vyriausybių vadovai, be jūsų – kaip ir be Europos piliečių – galime nuveikti nedaug. Todėl norėčiau padėkoti visiems, kurie atsakingai žiūri į savo pareigas regionuose ir savivaldybėse. Įveikti šią krizę reikės milžiniškų pastangų, tačiau jei Europa susitelks, jai pavyks tai padaryti. “ *

Pandemija atskleidė dabartinės dvimatės Europos, grindžiamos tik valstybėmis narėmis ir Briuseliu, ribotumą, – tęsė pirmininkas A. Tzitzikostas. Mums reikia  trimis kertiniais akmenimis besiremiančios Europos demokratijos buveinės, kurioje visi valdymo lygmenys – ES, nacionalinis ir regioninis / vietos – bendradarbiauja, tarnauja žmonėms ir yra arčiau jų. Tikime Vokietijos šūkiu „Gemeinsam“ – „Kartu“. Kartu galime sukurti atsparesnę, demokratiškesnę, tvaresnę ir humaniškesnę Europą.“

BENDROJI INFORMACIJA

Europos miestai ir regionai išlieka kovos su COVID-19 pandemija priešakyje. Vietos ir regionų valdžios institucijos turėjo reaguoti greitai, kad paremtų pažeidžiamiausius piliečius ir vietos įmones. COVID-19 krizė paveikė visus Europos regionus, miestus ir vietos bendruomenes, tačiau kiekvienas iš jų nukentėjo skirtingai. Tai matyti ir iš šią savaitę RK pristatyto metinio regionų ir vietos barometro išvadų. Vadovaudamasi šūkiu „Kartu siekiame atgaivinti Europą“, ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija daugiausia tiesioginio dėmesio skirs pastangoms įveikti COVID-19 pandemiją: kovai su viruso plitimu, Europos ekonomikos rėmimui, kad ji atsigautų, ir socialinės sanglaudos stiprinimui Europoje. Kadangi vietos ir regionų valdžios institucijos krizės metu yra arti piliečių, jos turi būti pagrindinė sprendimų priėmimo proceso dalis sėkmingam ir teisingam ekonomikos atgaivinimui užtikrinti.

Atsižvelgiant į konferenciją dėl Europos ateities, pandemija taip pat sustiprino būtinybę konferencijoje esminę vietą skirti vietos ir regionų valdžios institucijoms, kad ES taptų demokratiškesne ir skaidresne Sąjunga, gebančia geriau tenkinti savo piliečių poreikius. Neseniai „Kantar“ atlikta apklausa (ją galite rasti čia) rodo, kad visose šalyse labai didelė žmonių dauguma mano, kad vietos ir regionų valdžios institucijos turi per mažai įtakos ES lygmeniu, o absoliuti dauguma mano, kad didesnės įtakos suteikimas vietos ir regionų valdžios institucijoms turėtų teigiamo poveikio ES gebėjimui spręsti problemas.

*Europos regionų komiteto vertimas. Visą kanclerės A. Merkel kalbą rasite čia.

Šaltinis Europos regionų komitetas

 
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt