Kruizinės laivybos atsigavimo tikimasi nuo 2022 m.

2020 10 07


558 article turizmo atstovai uosto direkcijoje

558 article konferencija

Klaipėda, kaip kruizinės laivybos uostas, pirmą kartą pristatomas virtualioje kruizų parodoje. Dėl pasaulinės pandemijos tradiciniai renginiai vykti negali, todėl pora dešimčių tūkstančių kruizinės laivybos srityje dirbančių specialistų iš pusantro šimto šalių susitinka šiomis dienomis vykstančioje virtualioje parodoje „Seatrade Cruise Virtual“.

„Kruizų paroda tokiu būdu rengiama pirmą kartą istorijoje. Kaip įprasta tokio masto renginiui,  organizuojama paroda, konferencija, seminarai, apdovanojimų ceremonija, vaizdo pristatymai stenduose. Virtualų stendą turi ir Klaipėdos uostas, visi kruizinės laivybos specialistai renkasi  Uosto direkcijoje. Keturias renginio dienas kartu su kolegomis iš viso pasaulio gvildename kruizinės laivybos atsigavimo klausimus, analizuojame popandeminės kruizinės laivybos vystymosi prognozes, sveikatos ir saugumo, keleivių srautų atkūrimo klausimus“, – pasakojo Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

Pasaulyje įsivyravusi pandemija pakeitė keliavimo įpročius ir kruizinės laivybos tradicijas. Dėl ribojimų kruizinė laivyba iš esmės sustojo visuose pasaulio kruizinės paskirties uostuose – ne išimtis ir Klaipėda. Šiais metais Klaipėdos uoste laukta rekordinio ir kruizinių laivų, ir keleivių skaičiaus, be to, sezonas turėjo būti pats ilgiausias per visą uosto istoriją. Deja, kruizinės laivybos sezonas buvo atšauktas.

„Kruizinės laivybos verslas išgyvena ne pačius geriausius laikus – tai viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi laivybos sričių. Visame pasaulyje nuvilnijo bankrotų banga, vien Baltijos jūroje veiklą sustabdė keturios bendrovės, kelios kruizinės linijos nusprendė atšaukti savo laivus iš Baltijos jūros regiono, trumpinti maršrutus, plukdyti mažesnį keleivių skaičių. Analitikai prognozuoja, kad kruizinės laivybos ikipandeminio lygio augimo galima tikėtis po 2–3 metų. Tiesa, kruizinė laivyba transformuojasi ir prisitaiko prie naujų sąlygų – populiarėja mažieji kruiziniai laivai, todėl tikimasi, kad ateityje laivų įplaukimų skaičius tendencingai augs“, – pasakojo Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

„Seatrade Cruise Virtual“ virtualiame renginyje užsiregistravo dalyvauti apie 80 kruizinių linijų, 20 000 įvairaus profilio kruizinėje srityje  veikiančių kompanijų iš 140 pasaulio šalių. Jeigu šis formatas bus sėkmingas, nuotoliniu būdu įvyks ir kitais metais planuojama Majamyje tradiciškai vykdavusi paroda „Seatrade Cruise Global“.

Šaltinis www.portofklaipeda.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt