Lietuvos ir Lenkijos ministrai tarėsi dėl aktyvesnio bendradarbiavimo gerinant pasienio kelių infrastruktūrą

2020 09 24


Rugsėjo 23 dieną Seinuose lankėsi Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič. Susitikime su Lenkijos infrastruktūros ministru Andrzej Adamczyk, Seinų miesto burmistru Arkadiusz Novalski ir Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kelių infrastruktūros gerinimo bei bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

„Susisiekimo infrastruktūros, kuri kurtų patrauklią ir saugią gyvenamąją aplinką bei užtikrintų patogų susisiekimą, vystymas yra vienas svarbiausių Lietuvos transporto politikos uždavinių. Su Lenkijos infrastruktūros ministru A. Adamczyk sutarėme, kad nuolatinis dėmesys bus skirtas pagrindinei susisiekimo arterijai tarp Lietuvos ir Lenkijos, magistralei „Via Baltica“, o kartu bus atsižvelgta ir į Lenkijos lietuvių poreikius, rūpinamasi, kad jų gyvenamosiose teritorijose būtų kuo palankesnės susisiekimo sąlygos. Tiek aš, tiek Lenkijos infrastruktūros ministras sutarėme, kad bendradarbiausime gerinant savo šalių pasienio vietovių kelių infrastruktūrą“, – sako J. Narkevič.

Ministro teigimu, Lietuva šiuo klausimu jau yra nemažai nuveikusi – iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano pasienio vietovėse esantiems vietinės reikšmės keliams remontuoti skirta 6,3 mln. eurų, o Kalvarijos savivaldybės keliams, esantiems šalia valstybinės sienos su
Lenkija – 1,3 mln. eurų. Už šias lėšas bus remontuojami keliai, vedantys į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, į kurortines bei rekreacines vietoves, esančias pasienio ruože. Šalies gyvenvietėse padaugės kelių su asfalto danga, bus nutiesti nauji dviračių ir pėsčiųjų takai.

Susisiekimo ministras J. Narkevič trečiadienį taip pat lankėsi magistralės „Via Baltica“ ruože ties Šipliškių kaimu, kuriame apžiūrėjo ir įvertino čia vykstančius darbus.

Planuojama, kad rugsėjo 24 d. Lietuvos ir Lenkijos ministrai pasirašys ketinimų memorandumą dėl bendradarbiavimo gerinant pasienio vietovių kelių infrastruktūrą. Tokiu būdu tikimasi sustiprinti ir intensyvinti pasienio regionų pasiekiamumą, taip pat prisidėti prie darnios socialinės bei ekonominės šių vietovių infrastruktūros plėtros.

Šaltinis sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt