Darbuotojams motyvuoti – nuotolinio darbo galimybė

2020 08 21

 
558 article Uosto direkcija

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje suteikta galimybė penktadieniais dirbti ne biure – darbus bus galima atlikti ir nuotoliniu būdu. Žinoma, nuotoliniu būdu dirbti gali ne kiekvienas. Operatyvinį darbą privalantys užtikrinti Uosto kapitono tarnybos, Laivyno skyriaus darbuotojai, dispečeriai, Laivų eismo tarnybos operatoriai, locmanai bei darbuotojai, atsakingi už uosto saugumą, aplinkosaugą dirba įprastu ritmu.

„Šiuolaikinių technologijų dėka daugumos sričių darbuotojai kuo puikiausiai gali atlikti patikėtas užduotis ir nebūdami konkrečioje darbo vietoje – toks modelis daugelyje pažangių įmonių jau tampa tendencija. Nesivaikome madų, tačiau siekiame darbuotojus motyvuoti. Tokia darbo metodika leidžia darbuotojui lengviau suderinti darbą ir asmeninius interesus, taip atsiranda didesnė motyvacija“, – sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Nuotolinio darbo galimybę Uosto direkcijos darbuotojai sėkmingai išbandė ir prieš kelis mėnesius, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas. Uosto direkcijos darbai vyko įprastai, mat daugumą įmonės valdymo procesų ir iki šiol buvo galima atlikti skaitmeninėje erdvėje. Visi Uosto direkcijos dokumentai yra tvarkomi skaitmenizuotai, naudojantis dokumentų valdymo sistema „Avilys“. Jūrų uosto laivybos valdymo, krovinių judėjimo sistemos taip pat veikia virtualioje erdvėje, o uoste vykstantys procesai ir darbai yra susisteminti PortGIS žemėlapyje. Sistemos PortGIS pagrindu yra sukurtas bendras uosto teritorijos ir akvatorijos skaitmeninis žemėlapis, tad Uosto direkcijos darbuotojai gali matyti teritorijų planavimo dokumentus, komunikacijų tinklus, batimetrinius rodmenis ir kitus duomenis, su jais operatyviai dirbti iš bet kurios vietos.

Nuotolinis darbas yra gana griežtai reglamentuotas. Nors ir nedirbdamas įprastoje darbo vietoje, darbuotojas privalo pasirūpinti nenutrūkstamu interneto ryšiu, turi operatyviai atsakyti į elektroninius laiškus, atsiliepti telefonu, o jeigu yra būtinybė, per 1 valandą atvykti į Uosto direkciją ar kitą nurodytą vietą.

Šiuo metu nuotolinio darbo galimybe penktadieniais pasinaudojo maždaug pusė visų Uosto direkcijos darbuotojų, kuriems leidžiama vieną dieną per savaitę dirbti tokiu būdu.

Šaltinis www.portofklaipeda.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt