Po „Lietuvos geležinkelių“ kreipimosi į STT – tyrimas

%2019 %02 %21

 

Kilus įtarimams dėl galimo darbuotojų piktnaudžiavimo padėtimi „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros“ filiale ir žalos įmonei, „Lietuvos geležinkeliai“ kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami ištirti įtartinas veiklas. STT pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Lietuvos geležinkeliuose“ diegiama nulinės tolerancijos korupcijai politika. Pastebėję bet kokias galimos korupcijos apraiškas bendrovėje iškart imamės veiksmų išsiaiškinti realią padėtį bei žalą įmonei. Ir šiuo atveju bendrovės atsakingi specialistai ėmėsi iniciatyvos. Pastebėję įtartiną veiklą, jie nedelsdami kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą ir suteikė visą tyrimui būtiną informaciją“, – teigia „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

STT nustatė, kad „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros“ vadovas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir galimai savavališkai leido vienai įmonei neatlygintinai kirsti medžius ir krūmus geležinkelio apsaugos zonoje, nekontroliavo minėtų darbų bei leido įmonei neatlygintinai pasiimti nukirstą medieną ir kirtimo atliekas.

Kaip nustatė STT pareigūnai, tokiais veiksmais buvo padaryta didesnė nei 250 MGL (daugiau nei 9500 eurų) turtinė žala UAB „Geležinkelių aplinkosaugos centras“. Ši antrinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė turėjo pasiimti nukirstus želdinius.

 


AB „Lietuvos geležinkeliai“

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt