Transporto problemoms spręsti ir kurui taupyti – ITS

%2020 %03 %29


Intelektinių transporto sistemų (ITS) projektai Lietuvoje įgyvendinami jau daugiau kaip dvidešimt metų, o bendra jų suma viršija 500 mln. Lt. Dabar ITS įvairioms transporto sektoriaus problemoms spręsti pasitelkiamos vis dažniau. Jų diegimo politikai Lietuvoje, pritaikymui kasdienėje veikloje, praktiniams pavyzdžiams daug dėmesio bus skiriama ir transporto bei logistikos parodoje „TransBaltica“.

Daugelio dalyvių stenduose bus pristatomi inovatyvūs sprendimai, skirti kuro kontrolei ir valdymui, kuro sąnaudų mažinimui, transporto stebėjimui, maršrutų planavimui, logistinės veiklos valdymui – tai, kas tampa vis svarbesne transporto verslo dalimi ir būtinybe, leidžiančia didinti transporto ir logistikos sektoriaus konkurencingumą.

Naują vairuotojų darbo efektyvumą vertinančią transporto valdymo paslaugą „WebFleet“ pristatys UAB „AKTKC“ – Apsaugos centras. Ši valdymo sistema kartu leidžia kontroliuoti kuro sąnaudas. Norėdami taupyti kurą, vežėjai turi atkreipti didelį dėmesį ne tik į transporto būklę, bet ir į vairuotojo vairavimo stilių – ar jis laiku perjungia pavaras, ar variklio apsukos neviršija ekonominio režimo zonos, ar variklio apkrova yra optimali ir pan. Net iki 15 proc. išlaidų kurui gali padėti sutaupyti ir JAV telematikos sistema „Qualcomm“, kurią demonstruos bendrovė „Varicom“. Ši sistema leidžia stebėti automobilio buvimo vietą, greitį ir nuvažiuotą kilometražą, techninius parametrus, įvertinti vairavimo kokybę  (greičio ir apsisukimų viršijimą, staigius stabdymus ir kt.) bei nuo to priklausančias kuro sąnaudas.

Bendrovė „Detagama“ parodoje taip pat pristatys rinkos naujieną – „EFAS“ skaitmeninius tachografus – naujos kartos vairuotojų darbo ir poilsio režimo duomenų registravimo bei kontrolės prietaisus. Skaitmeniniai tachografai pagal Europos Sąjungos projektą turi laipsniškai pakeisti dabar naudojamus, todėl jie aktualūs visiems vežėjams. Juos parodoje demonstruos ir bendrovė „Ruptela“. Ši įmonė  pristatys ir priekabų sekimo sistemą bei visišką naujieną Lietuvoje – lengvųjų automobilių borto kompiuterio nuskaitymo sistemą.

Naują transporto valdymo programos „Klevas“ versiją pademonstruos bendrovė „Avilda“. Pasak įmonės atstovo Donato Vičiūno, „Klevas“ – populiariausia programa Lietuvoje, ją naudoja daugiau kaip 130 su transporto verslu susijusių įmonių. Ši pažangi informacinė sistema padeda efektyviai planuoti pervežimus, valdyti transportą ir krovinių ekspedijavimą.

ITS tema persikels ir į parodos renginius. Apie ITS plėtrą Europos Sąjungoje, ITS diegimą ir perspektyvas Lietuvoje bus kalbama Susisiekimo ministerijos rengiamoje konferencijoje „ITS ir išmaniosios technologijos transporte ir logistikoje“. Čia bus aptarti ir praktiniai ITS pavyzdžiai: išmaniosios sistemos viešajame transporte, intelektualus eismo valdymas ir kontrolė, „protingas“ automobilis ir jo valdymas bei kt. Konferencijos dalyviams bus pristatyta ir ITS asociacijos veikla, siekiai, tikslai. ITS asociacija savo rengiamame seminare svarstys įvairias ITS diegimo ir pritaikymo galimybes. Bus kalbama apie maršrutų planavimą internete, pažangų šviesoforinį reguliavimą, centralizuotą eismo valdymą, sunkiasvorio transporto viršsvorio fiksavimo technologijas ir sprendimus.  

Paroda „TransBaltica“ vyks gegužės 22-24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Šiemet parodoje dalyvaus per 60 kompanijų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos. Įėjimas į parodą nemokamas.

LITEXPO
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt