TARPTAUTINIAI RENGINIAI. Transporto ir logistikos atstovai susirinko Šilko kelio maršruto viduryje

 

Pati didžiausia transporto bei logistikos paroda Centrinėje Azijoje – taip prisistato tarptautinės transporto ir logistikos parodos „TransKazakhstan / Translogistika“ rengėjai.

Šiemet rugsėjo 18–20 dienomis Almatoje vyko jau 22-oji transporto ir logistikos paroda bei konferencija.

 

Aštuoniasdešimt išankstinių bendradarbiavimo susitarimų

Nors pasaulio mastu paroda nėra didelė, jos lankytojai tikina – šioje Šilko kelio maršruto viduryje vykstančių susitikimų aikštelėje, kurioje šiemet dalyvavo 83 kompanijos iš 13 pasaulio šalių, jie gauna naudos savo verslui ir suranda naujų partnerių.

Štai, pavyzdžiui, transporto ir logistikos kompanija „FKKGroup“ paskelbė, kad parodos metu sudaryta apie 80 išankstinių bendradarbiavimo susitarimų. Išties įspūdinga! Daugeliui to nepavyksta padaryti net per metus. Kompanijos generalinis direktorius Vladislavas Fadejevas sako, kad nepaisant to, jog „FKKGroup“ šiame regione dar palyginti neseniai, jų paslaugos turi paklausą. Įmonės vadovas tikina, kad tai sąžiningai uždirbta reputacija, pelnyta klientų pasitikėjimu.

Be abejo, tokie parodoje pasiekti kompanijų rezultatai džiugina jos rengėjus.

Baltijos šalys kviečiamos pasidalinti su Kazachstanu skaitmenizavimo patirtimi

Gausiai Lietuvos transporto verslo delegacijai vadovavęs susisiekimo viceministras Ričardas Degutis pabrėžė šios parodos svarbą ir Lietuvos kompanijoms: „Kazachstanas skiria nuolatinį dėmesį Šilko kelio maršrutui, įskaitant ir transportavimą geležinkeliais. O mes, kaip vakarinė šio kelio dalis, galime pasiūlyti savo paslaugas ir pajėgumus. Kartu su Kazachstano kompanijomis geležinkelyje mes galime vystyti Šilko kelio maršrutų diversifikaciją.“

Kazachstano transportininkų sąjungos „Kazlogistics“ prezidiumo narys Erchatas Iskalijevas įsitikinęs, kad Baltijos šalys galėtų pasidalinti patirtimi ir supažindinti su savo projektais transporto ir logistikos komplekso skaitmenizavimo srityje, sukurdamos produktyvų bendradarbiavimą su Kazachstano kompanijomis.

Lietuvos įmonės – inovacijų lyderės

Tikėtina, kad skaitmeninimu, robotizacija, daiktų interneto diegimu, dirbtinio intelekto įdarbinimu besidominčios kompanijos turėjo puikią progą apie tai pasikalbėti ir su parodoje dalyvavusiais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir jo kompanijų bei „Lietuvos geležinkelių“ atstovais, kuriuos Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis yra pavadinęs susisiekimo sektoriaus skaitmeninimo ir inovacijų lyderiais.

Dirbtinio intelekto įdarbinimas, daiktų interneto sistemos diegimas, bepiločių traukinių technologijos pritaikymo galimybių nagrinėjimas, „bandymų poligono“ įkūrimas – tai tik dalis AB „Lietuvos geležinkeliai“ diegiamų tarptautinio lygio inovacijų, kurios neatpažįstamai pakeis visą transporto bei logistikos sektorių.

Pasak ministro, šiuolaikinė susisiekimo sistemos politika turi remtis ilgalaikiu požiūriu, pagrįstu atsakomybe ateinančioms kartoms, todėl ją formuojant daug dėmesio turi būti skiriama tokiems globaliems iššūkiams kaip klimato kaitos problemos, energijos vartojimo veiksmingumo didinimas, judumo paklausos valdymas ir naujų judumo įpročių formavimas.

JŪRA MOPE SEA stende – verslo ir meno sinergija

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA, dalyvaudamas parodoje su savo stendu, pristatė seniai vykdomo projekto „Verslo, mokslo ir meno sinergija“ fragmentą. Žurnalo stendą šįkart puošė ne jūrinės vėliavos, o meno kūriniai, kuriuose netrūko jūros vaizdų. Parodos lankytojams buvo parodyta dalis Karagandoje vykusios Lietuvos dailininkų parodos. Ji buvo eksponuojama kompanijos „TL Nika Group“ įkūrėjo Vytauto Varasimavičiaus pastatytame ir pernai atidarytame verslo ir kultūros centre „Lietuvių kiemas“.

Meno fone parodos lankytojai galėjo susipažinti su šiais metais išleistais žurnalo numeriais, kuriuose išsamiai pristatomos Lietuvos jūros verslo ir transporto industrijos galimybės, žurnalo partnerių, „TL Nika Group“, KLASCO, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, „Lietuvos geležinkelių“, Baltijos uostų, Saksonijos-Anhalto – centrinio Vokietijos logistikos mazgo, veikla ir kitos temos.

Kitais metais „TransKazakhstan / Translogistika“ paroda taip pat vyks

rugsėjo 18–20 dienomis Almatoje.

 

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt