VERSLO IR MENO SINERGIJA. „Lietuvių kiemas“ Karagandoje

 

Šį rudenį Karagandoje vartus atvėrė „Lietuvių kiemas“ – Lietuvos verslo ir kultūros centras, kuriame  veikia lietuviško maisto kavinė, paveikslų galerija ir konferencijų salė.

Istorinė patirtis ne išskyrė, o sujungė

Lietuvos ir Kazachstano žmones vienija istorinė patirtis. Prieš kelis dešimtmečius Karagandos žemė lietuviams ir daugeliui kitų tautų žmonių buvo tapusi tremties vieta. Tačiau savo gimtinės ir namų netekusius žmones čia, kiek įmanoma, sušildė vietinių gyventojų kazachų atjauta.

Ir po skaudžių tremties metų Karaganda visuomet buvo draugiškas bei atviras miestas, priglobęs įvairių tautų žmones, pradėjusius čia kurti naują gyvenimą.

Dabar „Lietuvių kiemas“ Karagandoje jau tampa ta vieta, kur šilumą, draugystę ir meilę randa Kazachstano žmonės, panorę artimiau susipažinti su Lietuvos kultūra bei tradicijomis. Čia juos mielai sutinka ir priima pats šio kiemo šeimininkas Vytautas Varasimavičius – du dešimtmečius Kazachstane dirbančios kompanijos „TL Nika Group“ įkūrėjas, valdybos pirmininkas, beprotiškai drąsios idėjos įkurti Kazachstane „Lietuvių kiemą“ sumanytojas ir įgyvendintojas, projekto idėjos autorius, daugelio savo rankomis atliktų darbų autorius, nepailstantis svajotojas, idealistas, niekada nepasiduodantis kovotojas. Atidarymo šventės metu paklaustas, kodėl jis tai daro, V. Varasimavičius atsakė, kad kuriant kažką neįprasta gyvenimas tampa įdomesnis ir prasmingesnis.

„Lietuvių kieme“ Kazachstano valdžios atstovai, diplomatai, menininkai ir baikeriai

XXI a. prasidėjo ganėtinai įtemptu pasaulio susipriešinimu. Tai ypač  ryškiai pasireiškia religijų ir kultūrų plotmėje. Kazachstano ir Lietuvos tautos, būdamos gana skirtingų ir tolimų religijų bei kultūrų, ne tik nesusipriešino, bet ir nuolat stiprina savo bendradarbiavimą, kultūros geba labai organiškai įsilieti viena į kitą, papildydamos bei praturtindamos viena kitą. Tai buvo akivaizdu „Lietuvių kiemo“ atidarymo metu, į kurį, pasipuošę tautiniais drabužiais, rinkosi lietuvių bendruomenės „Lituanica“, vadovaujamos Lietuvos garbės konsulo Karagandoje Vitalijaus Tvarijono, nariai, Kazachstano Vyriausybės, Karagandos akimato atstovai, ambasadoriai ir garbės konsulai, kitų tautų bendrijų atstovai, verslininkai bei menininkai. Naujojo verslo ir kultūros centro neaplenkė ir Karagandos baikeriai, su savo riaumojančiais plieniniais žirgais atlėkę čia dar šventės išvakarėse, kur jie susitiko su į šventę atvykusiais kolegomis baikeriais iš Lietuvos, pasukusiais į šoną iš savo jau daugiau nei metus besitęsiančio maršruto aplink pasaulį.

„Paslaptinga Nepažįstamoji“

Lankytojų dėmesio sulaukė pirmojoje parodoje eksponuoti tapytojų iš Lietuvos Irmanto Kazlausko, Povilo Dirgėlos, Jolantos Dovydaitytės, Rūtos Bužinskaitės, Vladimiro Šarašidzės, Šarūno Šarkausko,  Zitos Tallat-Kelpšaitės darbai.

Lapkričio pradžioje „Lietuvių kiemo“ galerijoje atidaryta klaipėdietės menininkės Rūttos Mill juvelyrikos darbų paroda „Paslaptinga Nepažįstamoji“. Lietuvės kurtus papuošalus „Lietuvių kieme“ skambant pianino muzikai, kurią atliko Kazachstano nacionalinio menų universiteto auklėtinė, demonstravo Karagandos ir Almatos verslininkės, medikės, tarnautojos.

Šioje galerijoje mielai laukiami ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių menininkai. Galerijos plėtros vizijoje – vasaros plenerai, simpoziumai, tarptautinės parodos bei konferencijos.

Svečiams atviras „Lietuvių kiemas“ plečiasi

„Lietuvių kiemas“ Karagandoje plečiasi. Čia jau įpusėta viešbučio statyba, vykdomi infrastruktūros tvarkymo darbai.

Neseniai „Lietuvių kiemą“ aplankė Kazachstano tautų asamblėjos delegacija, kurią į Karagandą lydėjo Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Vytautas Naudužas. Pasak jo, kompleksas paliko delegacijai malonų įspūdį ir, jos manymu, užbaigus planuose numatytus infrastruktūros bei teritorijos tvarkymo darbus, „Lietuvių kiemas“ gali tapti patrauklia vieta tarptautiniams ir vietiniams verslo bei kultūros renginiams ir poilsiui.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt