ĮŽVALGOS.,,Sankt Martin“ galėjo spindėti ilgiau, tapdamas antruoju Macronu

 

Metų pabaigoje Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) atstovai dalijosi įžvalgomis apie Vokietijos ir Lietuvos santykiams rūpimą politinę situaciją po Vokietijoje neseniai pasibaigusių rinkimų.

„Martinas Schulzas, norėdamas ilgiau naudotis „Sankt Martin’o“, kuriuo kaip Vokietijos gelbėtojas ir mesijas rinkimų įkarštyje jis buvo vadinamas, efektu, turėjo daugiau dėmesio skirti Europai“, – Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų atstovų susitikime sakė buvęs M. Schulzo patarėjas Europos Parlamente Arnoldas Pranckevičius. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas taip pat pridėjo, kad Vokietijoje vykusių rinkimų rezultatus daug lėmė ir išoriniai faktoriai.

Pagrindine Vokietijos rinkimų rezultatų priežastimi A. Pranckevičius įvardino Angelos Merkel vadovavime rinkėjų matomą stabilumą, kuris pasirodė ypač vertingas po drebinančių politinių „Brexit’o“ ir Trump’o rinkimų.

Pasak „The Guardian“ ir „Observer’s Berlin“ apžvalgininkės Kate Connolly, M. Schulzas, Šventuoju Martinu („Sankt Martin“) pravardžiuojamas žmogus, turėjęs galimybę nuversti A. Merkel iš savo sosto po beveik 12 metų viešpatavimo ir atnešti naujų idėjų bangą, kuri galėtų atgaivinti politinį kraštovaizdį, pasirodė esąs senamadiškas, o mesijo aureolė tik nereikšmingas „mokyklinis efektas“ („Schulz effekt“).

„Debatuose M. Schulzas nepasirodė tarp kitų kaip įdomi alternatyva, greičiau kaip nelabai kuo, nebent tik barzda, išsiskiriantis kandidatas. Tie, kurie siekė pokyčių, balsavo už partiją ,,Alternatyva Vokietijai“. Stipri ekonominė Vokietijos padėtis buvo pliusas dabartinei kanclerei.

  1. Schulzas, kaip buvęs Würseleno meras, daugiau rėmėsi politine mero patirtimi, užuot iškėlęs savo kaip  Europos Parlamento pirmininko „įspūdingas vadovavimo savybes“. M. Schulzas neišnaudojo galimybės tapti antruoju Macronu, ypatingą svarbą skirdamas Europai aktualioms temoms,“ – sakė Lietuvos politikos analitikas.

Pasak A. Pranckevičiaus, rinkimų rezultatai tik dar kartą parodė silpnėjantį socialdemokratų vaidmenį. Viena iš priežasčių, kodėl socialdemokratai tiesiog „negalėjo laimėti“ rinkimų, buvo migracijos klausimai, į kuriuos jie neturėjo atsakymų. A. Pranckevičiaus manymu, socialdemokratams reikalingi nauji lyderiai. Jis palankiai įvertino Vokietijos socialdemokratų partijos opozicijos darbą, nors tai ir buvo „didžiosios koalicijos, kartu ir Merkel pralaimėjimas“.

Apskritai, „Vokietijos rinkimuose neįvyko nieko ypatingo, nes ji tapo tų pačių, įtaką darančių veiksnių auka, kaip anksčiau tai atsitiko ir kitose šalyse. Tokia pat situacija prieš dvejus metus buvo ir Lietuvoje“, – pabrėžė A. Pranckevičius.

Po naujos Vokietijos vyriausybės išrinkimo,  kuri, be abejo, vadovausis proeuropietiškomis vertybėmis, santykiuose su Lietuva mažai kas keisis ir Vokietija išliks Lietuvai patikima saugumo ir ekonominio bendradarbiavimo partnere.

Lietuvos narystę Europos Sąjungoje A. Pranckevičius vertina kaip „sėkmės istoriją“, ypač lyginant su ne ES šalimis, tokiomis kaip Ukraina. „Mes, kaip maža šalis, priklausome geriausiam klubui, tuo pačiu galėdami būti netgi šalimi donore Rytų partnerystės kontekste“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Paruošta pagal AHK ir „The Guardian“ informaciją

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt