TARPTAUTINIAI RENGINIAI. Kinija ir Europos Sąjunga – Kazachstano jūros ir vandenynai

 

Praėjusią savaitę Kazachstano sostinėje Astanoje vyko XXI tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TransKazakhstan“ bei X tarptautinė konferencija „Naujoji Eurazija: transporto ir logistikos sistemų vystymas Eurazijos transkontinentiniuose maršrutuose“.

Konferenciją moderavęs Kazachstano investicijų ir plėtros ministras Ženis Kasymbekas savo kalboje pabrėžė, kad Kazachstanas neturi tiesioginio išėjimo į jūrą ir didžiąsias rinkas. „Kinija ir Europos Sąjunga mums yra tos jūros ir vandenynai, tarp kurių turime dirbti“, – sakė ministras.

Konferencijos dalyviai aptarė tarpvalstybinio ir verslo struktūrų bendradarbiavimo vystant logistikos sistemas ir transporto infrastruktūrą galimybes, investicinės aplinkos gerinimo perspektyvas, šiuolaikinių technologijų diegimo transporto procesuose klausimus, naujų rinkos segmentų atsiradimo tendencijas bei naujų logistinių galimybių diegimo būtinybę, vystant prekybą tarp Europos ir Azijos.

Pranešimus apie Lietuvos, kaip tranzitinės valstybės, galimybes ir Klaipėdos uosto perspektyvas  konferencijoje skaitė LR susisiekimo viceministras Ričardas Degutis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

„Šiuo metu baigiamas rengti Klaipėdos uosto bendrasis planas, kuriame numatomos naujos teritorijos gamybai ir investicijoms. Turime gerai išplėtotą transporto infrastruktūrą ir logistikos centrų tinklą, Klaipėdos uoste veikia modernūs terminalai, tad Kazachstano verslui galime pasiūlyti naujas teritorijas gamybai, saugius, greitus įvairių krovinių pervežimus į Europos ir Skandinavijos šalis tranzitu per Lietuvos teritoriją. Manome, kad dar turime neišnaudoto potencialo stiprinti abipusį bendradarbiavimą, todėl kviečiame apsilankyti Klaipėdos uoste ir įsitikinti, kad esame modernūs, atviri investicijoms ir naujoms idėjoms“, – kalbėjo A. Vaitkus.

Astanoje lietuviai susitiko ir su Kazachstano investicijų ir plėtros viceministru Romanu Skliaru bei Kazachstano vicepremjeru Askaru Maminu. Pastarasis jau lankėsi Klaipėdoje prieš porą metų vykusioje tarptautinėje Lietuvos ir Kazachstano konferencijoje „Naujasis šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys“. Konferencijos metu tarp Lietuvos ir Kazachstano pasirašyti trys bendradarbiavimo memorandumai. Tuomet A. Maminas pabrėžė, kad Klaipėda – vienas iš svarbiausių Kazachstano uostų Baltijos regione. Jis vertinamas kaip svarbus eksporto ir importo krypties taškas.

„Panašų bendrą forumą, kuriame dalyvautų Lietuvos bei Kazachstano verslininkai, ketiname surengti artimiausiu metu“, – sakė A. Vaitkus.

Tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje bendrame Lietuvą reprezentuojančiame stende Klaipėdos uostas prisistatė kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Arijus“ ir UAB „VPA Logistics“. Abiejuose renginiuose buvo pristatomas tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA.

Parodoje ir konferencijoje Lietuvos delegaciją globojo ir kartu dirbo Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Vytautas Naudužas bei transporto atašė Andrius Burba.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt