TARPTAUTINIAI RENGINIAI. Parodoje „logitrans“ Lietuvos transportą ir logistiką atstovavo JŪRA MOPE SEA

 

Lapkričio viduryje Stambule kasmet vykstančioje Vokietijos kompanijos „Messe München“ ir Turkijos kompanijos „EKO“ organizuojamoje transporto ir logistikos parodoje bei konferencijoje „logitrans“ paprastai dalyvauja Europos ir Azijos transporto, logistikos, laivybos kompanijos, jūrų ir oro uostai, asociacijos, mokslo įstaigos.

„logitrans“ parodos, vykusios 2017 m. lapkričio 15–17 d. Stambule, pagrindinės temos buvo logistika ir Naujasis šilko kelias. Renginyje dalyvavo 150 eksponentų ir apie 13 700 dalyvių. Parodos dalyviai iš Eurazijos šalių bei Vokietijos, Austrijos ir Prancūzijos paviljonai pristatė savo produkciją bei paslaugas.

Nepaisant kylančių rinkos iššūkių, „logitrans Turkey“ dar kartą patvirtino savo, kaip pirmaujančios logistikos, telematikos ir transporto prekybos mugės Eurazijoje, reputaciją. „Turkijos logistikos rinka prisitaiko prie naujų tarptautinių skaidrumo reikalavimų bei geresnių kokybės standartų“, – kalbėjo Gerhardas Gerritzenas, „Messe München“ valdybos narys.

„Šis regionas turi didžiulį potencialą kaip pagrindinis Naujojo šilko kelio centras. Norint tą potencialą išnaudoti, visoms palei šį kelią išsidėsčiusioms šalims būtina prisitaikyti prie tarptautinės rinkos reikalavimų ir standartų“, – pridūrė Ilkeris Altunas, Turkijos partnerio „EKO Fuarcilik“ generalinis direktorius.

Turkijos rinkoje daug potencialo mato ir „logitrans“ dalyviai, teigiantys, kad tai yra daug galimybių galinti pasiūlyti rinka. Ši šalis yra ne tik didžiulė rinka, bet ir strateginis viso regiono centras – jos kontinentus jungianti geografinė padėtis tampa lemiamu veiksniu. Šiandieninis Turkijos ekonominis augimas pagyvino importo ir eksporto rinkas bei logistikos paslaugų paklausą.

Ankstesniais metais čia aktyviai dalyvaudavo ir Lietuvos transporto verslo atstovai. Prieš kurį laiką nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Turkijoje dirbęs Lietuvos diplomatas Kęstutis Kudzmanas „logitrans“ platformą sugebėjo puikiai išnaudoti Lietuvos ir Turkijos verslo santykių bei bendradarbiavimo stiprinimui. Aktyvaus diplomato iniciatyva buvo organizuojami įvairūs susitikimai, pasirašomi susitarimai, vyko dvišalis dialogas. Sunku pasakyti, kas lėmė šių santykių sąstingį: ar sudėtingesnė politinė situacija Turkijoje, ar pasikeitęs Lietuvos diplomatinis korpusas šioje šalyje, tačiau šiemet „logitrans“ parodoje Lietuvos vėliava buvo iškelta dėl vienos vienintelės Lietuvos kompanijos – tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA, kuris savo puslapiuose, be kita ko, nušviečiantis Lietuvos transporto, Klaipėdos uosto bei jame dirbančių krovos kompanijų aktualijas, parodoje stengėsi atstovauti Lietuvos transporto ir logistikos sektorių.

Kaip ir daugelyje pastarųjų tarptautinių renginių, „logitrans“ platformoje daug dėmesio buvo skirta Kinijos inicijuotam Naujojo šilko kelio projektui „Viena juosta, vienas kelias“. Ta tema vyko ir viena iš konferencijos sesijų.

Šiemet vienuoliktoje „logitrans“ parodoje  dalyvavo 180 dalyvių iš 26 šalių ir 13 500 lankytojų iš 50 šalių.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt