RETRO. Iš XX amžiaus

 

Pernai Lietuvos uostamiestis Klaipėda garsiai paskelbė pasirinkęs mėlynosios ekonomikos ir greitų sprendimų kelią. JŪRA MOPE SEA apie tai rašė 2018 m. 3–4 žurnalo numeryje. Miestas žingsnis po žingsnio eina užsibrėžtų tikslų link.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas spaudoje pristato miesto siluetą pakeisiančius projektus, informuodamas, kad netrukus bus skelbiamas konkursas didžiojo piliavietės bokšto techniniam projektui parengti.
„Kaip jis turi atrodyti, turime tikslius brėžinius, jokių interpretacijų negali būti. Kalba labiau eina apie vidaus įrangą. Kas ten galėtų būti, galbūt koks multifunkcinis įrenginys, įdiegtos inovacijos. Bokštas turi tapti turistų traukos objektu su apžvalgos aikštele, pasitelkiant ir technologines priemones, tarkime, virtualios realybės prietaisus ar panašiai, čia fantazijai ribų nėra. Dabar technologijos taip pažengusios, kad galimybių yra įvairiausių, būtų gerai, kad architektai jas pasitelktų. Šiemet lauksime pasiūlymų“, – pabrėždamas, kad Klaipėdos piliavietei reikia bokšto, Lietuvos žiniasklaidai sakė R. Zulcas.
Mus pradžiugino įdomus sutapimas – 20-metį švenčiantis, iš XX amžiaus atėjęs žurnalas JŪRA MOPE SEA savo pirmajame numeryje 1999 m. su rubrika „Vizijos ir realybė“ publikavo straipsnį „Antrasis kultūros paminklo gyvenimas. Klaipėdos pilis žvelgiant nuo svajonių bokšto“.
Praėjo 20 metų. Ar vizijos tapo realybe? Nesunku patikrinti pasižvalgius Klaipėdos piliavietėje.
Jūsų dėmesiui siūlome minėtą straipsnį. 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt