VIDAUS VANDENYS. Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga palaiko tarptautinį ekonominį bendradarbiavimą

 

Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga – tai tarptautinė asociacija, vienijanti daugiau nei 30 palei dvi Vidurio Europos didžiausias upes – Elbę ir Oderį – išsidėsčiusių ekonominių institucijų Lenkijoje, Čekijoje ir Vokietijoje. Jos vyriausiasis sekretoriatas šiuo metu įsikūręs Magdeburgo prekybos ir pramonės rūmuose.

Nuo 2000 m. Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjungą įkūrusios šalys palaiko tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo vystymą viename sparčiausiai ekonomiškai augančių regionų. Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga spartina Lenkijos, Čekijos ir Vokietijos integraciją bei efektyviai svarsto regioninių ekonomikų interesus vietos ir Europos lygiu. Norint sėkmingai konkuruoti visame pasaulyje, būtina žiūrėti į Vidurio Europą, ypač į tarp Elbės ir Oderio išsidėsčiusį regioną, kaip į integruotą ekonominę erdvę.

Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjungą valdo visų narių generalinė asamblėja ir taryba, kurią sudaro trys lygiavertes teises turintys kiekvienos šalies atstovai. Sąjungos atstovai – renkamas prezidentas bei vyriausiasis sekretoriatas.

Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga aktyviai veikia trijuose komitetuose ir sprendžia su transportu, turizmu bei kvalifikuota darbo jėga susijusius klausimus.

Esmine arterija laikomas bei po Antrojo pasaulinio karo pamirštas regionas tarp Elbės ir Oderio turėjo sugalvoti, kaip atkurti savo tarptautinius infrastruktūrinius ryšius ir užtikrinti ekonominį augimą. Nuo pat įsikūrimo Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga visą savo dėmesį telkė šių ryšių atkūrimui. Susikoncentravusi į aplinką tausojančias transporto rūšis, Pramonės rūmų sąjunga propaguoja vidaus vandenų transporto Elbės ir Oderio upėmis bei tarptautinių traukinių jungčių naudojimą. Todėl Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga palaiko Europos EMMA projektą – didinti krovinių mobilumą ir plėsti logistiką Baltijos jūros regione stiprinant vidaus vandenų ir upių transportą bei skatinant naujas tarptautinės laivybos paslaugas (http://www.project-emma.eu/).

Šiais metais Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga dalyvaus „transport logistics China“ parodoje Šanchajuje, kuri vyks gegužės 16–18 dienomis. Visi, besidomintys bendradarbiavimu bei tarptautiniais ir tarpkontinentiniais transporto klausimais, mielai kviečiami apsilankyti Saksonijos-Anhalto stende, kuris atstovaus ir Pramonės rūmų sąjungą. Nekantraudami laukiame mūsų susitikimo svarbiausioje Azijos transporto parodoje!

Daugiau informacijos apie Elbės ir Oderio

pramonės rūmų sąjungą rasite internete: www.kammerunion.eu

 

Vidaus vandenų laivybos stiprinimas – projektas EMMA

Projektas EMMA (anglų kalboje šifruojamas kaip „krovinių mobilumo ir logistikos Baltijos jūros regione gerinimas stiprinant vidaus vandenų ir upių transportą bei skatinant naujas tarptautines krovos paslaugas“) skatina vidaus vandenų laivybą Baltijos jūros regione. Vidaus vandenų laivyba dviem pagrindinėmis Vidurio Europos upėmis – Elbe ir Oderiu – turi būti svarstoma kaip ekologiškas ir ekonomiškai efektyvus transportavimo būdas. Projektas pademonstruos, kaip užtikrinti tvarų vidaus laivybos dalies augimą bendrame Baltijos jūros regiono transporto kontekste. Prie šio projekto, kurio pabaiga numatoma 2020 m., dirbo 21 projekto partneris iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Lietuvos ir Lenkijos nuo pat 2014 m.

Daugiau informacijos: http://www.project-emma.eu/

Elbės ir Oderio pramonės rūmų sąjunga palaiko projektą per savo narius Lenkijoje ir Vokietijoje.

Daugiau informacijos internete: www.project-emma.euwww.project-emma.eu

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt