RINKA. ANALIZĖ. PROGNOZĖS. Indijos logistikos rinka: logistikos paslaugų paklausą augina milijardai investicijų

 

Šiuo metu Indijos vyriausybė šalies infrastruktūrai – keliams, geležinkeliams ir vandens keliams – skiria milžiniškas investicijas. Vien kelių atnaujinimo biudžetas laikotarpiui iki 2018 m. siekia beveik 14 mlrd. dolerių. Tai turėtų pagyvinti jau ir taip sparčiai augančią Indijos logistikos rinką. „Messe München“ siūlo idealią galimybę užsienio verslininkams dalyvauti šios rinkos plėtroje „transport logistic India“ parodoje, kuri vyks 2018 m. sausio 23–24 dienomis  Mumbajuje.

„Messe München“ kviečia susitikti Mumbajuje

„Messe München“ jau antrą kartą suteikia galimybę suinteresuotoms įmonėms sužinoti daugiau apie Indijos rinką, palaikyti esamus ar užmegzti naujus ryšius visame pasaulyje žinomu „transport logistic“ formatu. Priežasčių patyrinėti subkontinento vystymąsi iš arčiau yra keletas: Indijos vyriausybė neseniai nusprendė imtis didelių investicijų į šalies infrastruktūrą, siekdama pagerinti logistikos procesus šalies viduje.

„Indijos logistikos rinkos plėtrą anksčiau labiausiai apsunkino prasta kelių tinklo būklė. Pavyzdžiui, iki šiol greitkeliai ir autostrados sudarė tik du procentus viso šalies kelių tinklo, – kalbėjo Vishnesh Kathuria, „IMAP India“ viceprezidentas. – 2017–2018 m. laikotarpiui vyriausybė skyrė 14 mlrd. dolerių biudžetą, kuris buvo panaudotas 14 000 km kelių remontui.“

  1. Kathuria mano, kad kita problema slypi krovinių paskirstyme naudojant įvairias transporto rūšis. „Kalbant apie krovinius, per mažai dėmesio skiriama geležinkeliams ir vandens transportui, nors Indija ir turi ketvirtą pagal dydį geležinkelių tinklą visame pasaulyje, o vandens transporto reikmėms galima panaudoti 15 500 km laivakelių.“ Vyriausybė siekia pakeisti ir šią situaciją. Dar 2014–2015 m. buvo priimtas sprendimas sukurti vadinamuosius dedikuotus krovinių vežimo koridorius, pavyzdžiui, siekiant sujungti konteinerių transportą šiaurės vakarų ir šiaurės rytų keliuose bei iki trijų kartų (nuo 25 km/h iki 70 km/h) padidinti traukinių greitį. Tačiau, ekspertų nuomone, didžiausias potencialas slypi laivakeliuose. „Remiantis skaičiavimais, vidaus laivakelių plėtra suteikia iki 600 mln. dolerių vertės investicijų galimybių.“

„Naujausi infrastruktūros sektoriaus pokyčiai, mokesčių sistemos suvienodinimas, skaitmeninimas ir sparčiai augantis elektroninės prekybos verslas atvėrė Indijos logistikos rinką daugybei užsienio įmonių. Mūsų naudojamas „transport logistic India“ formatas parankus tiek jau Indijoje patirties turinčioms įmonėms, tiek potencialiems rinkos naujokams“, – sako Gerhard Gerritzen, „Messe München GmbH“ valdybos komandos narys.

„transport logistic“ visame pasaulyje

Kartu su Miunchene vykstančia „transport logistic“ paroda organizuojami dar keturi renginiai kitose šalyse. Be pavyzdinės „transport logistic China“, kurios metu Šanchajuje vyksta „Air Cargo China“ renginys, „Messe München“ organizuoja ir tarptautinę Stambule vykstančią transporto logistikos parodą „logitrans“, kuri vyksta kartu su „EKO Fair Limited“ renginiu. Su CTL Mumbajuje taip pat užmegzti bendradarbiavimo ryšiai. Be to, organizuojant „transport logistic China“, „Messe München“ bendradarbiauja su „CCTA“ Kinijos logistikos asociacija ir palaiko Kinijos tarptautinę transporto ir logistikos parodą Čengdu.

„Messe München“ yra viena parodų organizavimo lyderių visame pasaulyje, organizuojanti daugiau nei penkiasdešimt ilgalaikio kapitalo, vartojimo prekių ir naujausių technologijų parodų. Kiekvienais metais Miuncheno parodų centre, ICM – Tarptautiniame Miuncheno kongresų centre, „MOC Veranstaltungscenter München“ bei užsienyje vyksta daugiau nei 200 renginių, kuriuose daugiau nei 50 000 dalyvių sutinka apie 3 mln. lankytojų. Kartu su savo dukterinėmis įmonėmis „Messe München“ organizuoja prekybos parodas Kinijoje, Indijoje, Brazilijoje, Rusijoje, Turkijoje, Pietų Afrikoje, Nigerijoje, Vietname ir Irane.

Susijusių įmonių Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje tinklo bei apie 70 atstovybių, dirbančių daugiau nei 100 šalių, dėka „Messe München“ yra matoma visame pasaulyje.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt