LEIDĖJOS ŽODIS. Urbi et Orbi

 

Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“, – rašė lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius.

Prieš dvidešimt metų drauge su Lietuvos jūrine bendruomene iškėlėme Lietuvos jūrinės valstybės idėją skelbiančią vėliavą žurnalo JŪRA MOPE SEA pavidalu. Keletą metų nešėme ją drauge rimtai ir atsakingai. Įsteigėme iki tol Lietuvoje analogų neturėjusius jūrinius apdovanojimus, kurie buvo pavadinti siautusio uragano „Anatolijus“ vardu. Vėliau pavadinimas pakeistas į gilesnę prasmę turintį vardą „Vėjų rožė“. Šiais tarptautiniais apdovanojimais buvo pagerbti jūrinės industrijos verslo, mokslo, politikos atstovai iš Lietuvos ir užsienio šalių, kuriuos pristatė kompanijos, o laureatus rinko kompetentingos tarptautinės komisijos.

Ilgainiui nešančių vėliavą vis mažėjo, kol nelengvoje kasdienybėje liko tik kelios rankos ir vienas kitas tvirtesnis petys. Su tokiomis jūrinės valstybės vėliavnešių pajėgomis, 110 žurnalo numerių ir 544 puslapių keturiomis kalbomis išleista knyga „Ženklai ir žodžiai“ atėjome iki žurnalo 20-ojo jubiliejaus.

Už tai su didžiule pagarba dėkingumo žodžius tariu kompanijoms ir žmonėms, ilgesnį ar trumpesnį kelią šiame savanoriškame žygyje ėjusiems kartu, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie jubiliejinio žurnalo numerio ir knygos „Ženklai ir žodžiai“ leidybos.

Be bičiulių ir partnerių pasitikėjimo, jų nuoširdaus palaikymo per visus tuos dvidešimt metų žurnalas nebūtų sukurtas, o aš nebūčiau galėjusi įgyvendinti savo planų ir idėjų.

Manau, kad šiame pasaulyje visi privalome atlikti mums skirtą misiją. Savo misija laikau siekį pristatyti pasauliui Lietuvą, kaip kūrybingą, patrauklią partnerystei valstybę, Europą, kaip išmintingos politikos, tvarios ekonomikos, racionalių sprendimų, aukštų kokybės standartų žemyną, atvirą bendradarbiavimui ir patikimą investicijoms. Azijos šalis, kaip veržliai augančios, konkurencingos ekonomikos, naujų idėjų ir finansinių galimybių regioną. Nuo pat žurnalo įkūrimo pradžios kėliau tikslą jungti įvairių šalių, tautybių, tradicijų ir kultūrų žmones bendrai veiklai, tiesti draugystės, geranoriškumo tiltus tarp Europos ir Azijos bei kitų žemynų, sujungti protus ir kūrybą tam, kad išsaugotume mūsų trapią planetą ir sukurtume geresnę ateitį visiems.

Tikiuosi, kad tiek, kiek man leido jėgos ir sugebėjimai, per dvidešimt metų šią misiją atlikau.

Unikalus žurnalas, vienintelis Europoje ir galbūt pasaulyje, tokiu formatu ir principu reguliariai leidžiamas keturiomis: anglų, kinų, rusų ir lietuvių, kalbomis, yra pakankamai gerai žinomas tarptautinėje rinkoje. Reikalui esant, žurnalui nėra problema įvesti naują kalbą ir išleisti specialų numerį ar kelis numerius kuria nors kalba, skirtus tam tikroms progoms ar tam tikriems regionams. Tokia praktika puikiai pasiteisino, kai tarptautinei parodai EXPO 2017, vykusiai Kazachstano sostinėje Astanoje (dabar Nursultanas), išleidome specialų žurnalo numerį penkiomis: lietuvių, kazachų, anglų, kinų ir rusų, kalbomis. Už gerai atliktą darbą žurnalas buvo apdovanotas Lietuvos aplinkos ministerijos padėkos raštu.

Tačiau šiandien, leidžiant numerį, kuris žymės naują žurnalo dešimtmetį, man, kaip kažkada JAV prezidentui Barakui Obamai, norisi garsiai sušukti „change“!

Į 21-uosius metus įžengusiam tarptautiniam verslo žurnalui JŪRA MOPE SEA reikia pokyčių! Tematinių. Struktūrinių. Inovacinių. Šie pokyčiai negali įvykti be finansinių, investicinių pokyčių.

Todėl Urbi et Orbi (lot. miestui ir pasauliui, t .y. visų žiniai) pranešu, kad žurnalas yra atviras įvairiems pasiūlymams ir patiems drąsiausiems pokyčiams, iš kokios šalies jie beateitų.

Paviešinę šiuos lūkesčius, neketiname sėdėti sudėję rankas ir laukti dangiškos manos. Dirbame seniai numatytus darbus, žvelgiame į priekį ir planuojame artimiausių metų veiklą. Neskubame ir neforsuojame įvykių. Atidžiai stebime aplinką ir analizuojame jos siunčiamus ženklus. Laukiame teisingų ženklų, tinkamų žodžių, suprantančių žmonių, išmintingų sprendimų, racionalių pasiūlymų.

Nuoširdžiai Jūsų,

Zita Tallat-Kelpšaitė,

žurnalo JŪRA MOPE SEA leidėja nuo 1999 m.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt