Susisiekimo ministerija: VKC pasisakė dėl situacijos Uosto direkcijoje

%2019 %10 %18

 

Susisiekimo ministerija šiandien gavo Vyriausybės įsteigto Valdymo koordinavimo centro (VKC) išaiškinimą dėl situacijos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (KVJUD).

Nuoseklų ir profesionalų valstybės valdomų įmonių valdymą siekianti užtikrinti VKC Susisiekimo ministerijai rekomendavo vadovautis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valstybės valdomų įmonių valdymo gairėse nustatytais gerosios valdysenos principais. Pagal šiuos principus turėtų būti siekiama, kad valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą.

VKC Susisiekimo ministerijai išaiškino, kad prieš priimant sprendimą dėl įmonės vadovo skyrimo ar šalinimo, savininkas turėtų konsultuotis su įmonės valdyba, kuri šiuo atveju yra arčiausiai įmonės vadovo ir gali geriausiai įvertinti susidariusios situacijos įtaką įmonės veiklos perspektyvoms.

Susiekimo ministras Rokas Masiulis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, VKC bei KVJUD valdybą su prašymu įvertinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, vienu politiniu sąrašu kartu su A. Vaitkumi į Klaipėdos miesto tarybą yra išrinktas UAB „Kaminera“ savininkas A. Tuma bei UAB „Birių krovinių terminalas“ (BKT) generalinis direktorius V. Dambrauskas. UAB „Kaminera“ kartu su BKT pagal krovą tonomis sudaro 20,7 proc. Klaipėdos uosto krovos apyvartos.

 

Susisiekimo ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt