V. Sinkevičius su Ukrainos ekonomikos ministru aptars Lietuvos verslo problemas Ukrainoje

%2019 %08 %18


Lietuvos verslas mato Ukrainą kaip artimą partnerę tiek prekybos, tiek tiesioginių užsienio investicijų srityje, tačiau Lietuvos įmonės šioje šalyje susiduria su biurokratinėmis kliūtimis, kurios trukdo veiklai bei tolesnei plėtrai ir nėra naudingos nė vienai valstybei. Ukrainoje viešintis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius Lietuvos verslo problemas aptars su Ukrainos ekonomikos ministru, vicepremjeru Stepanu Kubivu.

„Ukraina patenka į dešimtuką šalių, kuriose Lietuvos bendrovės investavo daugiausia. Lietuvos verslas aktyviai domisi Ukrainos rinkos galimybėmis mašinų ir medienos pramonės, informacinių technologijų bei atsinaujinančių išteklių energetikos srityse. Išplėsti prekybos ir vykdomų bendrų projektų apimtį tikisi ir Ukrainoje veikiančios Lietuvos maisto ir statybos sektoriaus bendrovės. Tačiau bendrovės susiduria su neproporcingomis biurokratinėmis kliūtimis, kurios nenaudingos nei lietuviškam verslui, nei Ukrainos gerovei. Susitikime su Ukrainos ekonomikos ministru aptarsime pačias aktualiausias mūsų verslo problemas ir būdus, kaip jas spręsti“, – teigia V. Sinkevičius.

Ūkio ministro teigimu, taip pat bus siūloma suderinti Lietuvos maisto produkcijos gamintojams reikalingą veterinarijos sertifikatą, skirtą sudėtiniams maisto produktams eksportuoti. Be to, konkurencinių sąlygų suvienodinimas Europos Sąjungos ir Nepriklausomų valstybių sandraugos gamintojams Ukrainoje taip pat padidintų Lietuvos eksportuotojų skaičių, o perteklinių patikrinimų ir sertifikatų atsisakymas, greitesnis eksporto ir importų leidimų išdavimas paspartintų Lietuvos įmonių integraciją į Ukrainos rinką.

Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama delegacija Kijeve besilankantis ūkio ministras V. Sinkevičius dalyvauja Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos organizuojamame 4-ajame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume. Jame diskutuojama Ukrainai ir Lietuvai aktualiais atsinaujinančių energijos išteklių, transporto ir logistikos, informacinių technologijų ir robotizacijos bei finansinių instrumentų klausimais. Forume abiejų šalių verslo bendruomenės išsamiau susipažįsta su
ekonomikos pokyčiais, turi galimybę bendrauti ir užmegzti naujų ryšių.

2017 m. Ukraina buvo 12-a didžiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka Lietuvai. Per 2017 m. lietuviškos kilmės prekių eksportas į Ukrainą augo 26,1 proc. iki 548,9 mln. eurų. Per tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2017 m. laikotarpiu, lietuviškos kilmės prekių eksporto apimtys augo dar 25,1 proc. (90,1 mln. eurų). Tai lėmė išaugusi mineralinio kuro ir trąšų eksporto vertė. Bendra prekių eksporto iš Lietuvos į Ukrainą vertė pernai didėjo 20,6 proc. iki 736,0 mln. eurų.

2017 m. Ukraina buvo 24-a didžiausia paslaugų eksporto rinka Lietuvai. 2017 m. paslaugų eksporto vertė augo 27,5 proc. (14,3 mln. eurų) iki 66,3 mln. eurų. 2017 m. paslaugų eksporto struktūroje dominavo kelionių paslaugos (62,8 proc.), transporto paslaugos (15,3 proc.) ir kitos verslo paslaugos (4,1 proc.).

Sukauptosios Ukrainos tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2017 metų pabaigoje siekė 22,58 mln. eurų. Nuo 2010 m. pradžios iki 2017 m. pabaigos sukauptų Ukrainos TUI Lietuvoje padidėjo daugiau nei du kartus. Pagrindinės Ukrainos investicijos susijusios su privataus nekilnojamojo turto įsigijimu ir pardavimu bei prekyba. Lietuvos TUI Ukrainoje 2017 m. pabaigoje sudarė 39,91 mln. eurų. Lietuvos įmonės daugiausia investavo prekybos bei nekilnojamojo turto operacijų srityje.

 

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt