Kalėdiniu laikotarpiu Kauno oro uoste ketvirtadaliu ūgtels krovininių skrydžių skaičius

%2019 %08 %18

 

Kalėdinės dovanos ir sveikinimai jau keliauja aplink pasaulį. Tam, kad staigmenos kuo greičiau pasiektų gavėjus, jas į Kauno oro uostą ir iš jo iki pat didžiųjų žiemos švenčių skraidins dar vienas krovininis orlaivis. Kalėdiniu laikotarpiu Kaune siuntoms skiriami keturi papildomi skrydžiai per savaitę. Skaičiuojama, kad iš viso krovininių skrydžių skaičius ūgtels ketvirtadaliu.

Pajėgas pastiprinsiantis orlaivis į Kauno oro uostą ir iš jo skraido nuo lapkričio vidurio iki gruodžio 21 dienos. Skrydžiai vykdomi kartą per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Orlaivis Kauną jungia su Vokietija, Kelno-Bonos oro uostu, tad Vidurio Europą įvairiausi siuntiniai pasieks kur kas greičiau. Dėl sukurtos patogios infrastruktūros į ir iš Kauno atgabenamų krovinių srautas yra intensyvus visus metus, o patį įkarštį pasiekia šventiniu laikotarpiu. Be abejo, šis metų laikas be galo svarbus kiekvienai krovinius gabenančiai įmonei, todėl ieškoma sprendimų, kaip suteikti geriausias sąlygas efektyviai partnerių veiklai vykdyti.

„Iš savo pusės siekiame užtikrinti, kad visi oro uoste vykdomi procesai, įskaitant tinkamą orlaivių aptarnavimą ir tam reikalingus pajėgumus, vyktų operatyviai ir sklandžiai. Kauno oro uostas turi patirties aptarnaujant net ir didžiausius krovininius orlaivius, tokius kaip „Boeing B747“. Tad antruosius pagal dydį šalyje oro vartus esame visiškai parengę intensyviai krovinių vežimo veiklai. Tai, kad partneriai didina skrydžių skaičių dar kartą patvirtina, kad mūsų kompetencijomis ir galimybėmis yra pasitikima“, – tvirtina Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Skubių siuntų įmonės UPS įgalioto atstovo UAB „Skubios siuntos“ direktorius Vaidotas Lašas patvirtina, kad žiemos šventės siuntų pervežimu užsiimančioms bendrovėms yra bene labiausiai įtemptas metų laikas. Kalėdinis pikas UPS prasideda iškart po Padėkos dienos, kai vyksta „Juodojo penktadienio“ išpardavimai. Šiais metais, UPS visame pasaulyje ketina pasamdyti apie 100 tūkst. papildomų darbuotojų kalėdiniam periodui, kad užtikrintų sklandų siuntinių judėjimą.

„2018 metų kalėdiniam sezonui ruošiamės ne tik išplėsdami automobilių parką, samdydami naujus darbuotojus, bet ir didindami skrydžių kiekį į Kauno oro uostą. Jau dabar kiekvieną dieną į Kauną atvyksta du UPS siuntinius skraidinantys lėktuvai, kurie kartu gali gabenti daugiau nei 10 tonų“, – pažymi V. Lašas.

Savo ruožtu Kauno oro uostas skaičiuoja, kad metams baigiantis iš viso bus perskraidinta 3 tūkst. tonų krovinių. Iki kalėdinio laikotarpio į Kauno oro uostą kiekvieną darbo dieną atvyksta ir išvyksta trys krovininiai orlaiviai. Iš viso per savaitę įvykdoma 15 krovininių skrydžių pirmyn ir atgal. Skrydžius rengia dvi aviakompanijos – „Sprint Air Cargo“ ir „Sprint Air“. Kroviniai į Kauno oro uostą atgabenami skubių siuntų pergabenimo įmonėmis – UPS ir TNT.

Antri pagal dydį šalies oro vartai pasižymi patogia strategine padėtimi. Iš čia patogu pasiekti centrinę Europą ir Baltijos regioną. Krovininiai orlaiviai į Kauną atvyksta iš Kelno-Bonos (Vokietija), Varšuvos Šopeno (Lenkija) ir Rygos (Latvija) oro uostų. Tomis pačiomis kryptimis vykdomi ir išvykimai.

 

Lietuvos oro uostai

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt