NIB finansuoja tobulinimus Lietuvos oro uostuose

%2019 %02 %23

 

Šiaurės investicijų bankas (Nordic Investment Bank, NIB) ir Lietuvos oro uostai pasirašė 15-metų sutartį dėl 29,6 mln. eurų paskolos, skirtos iš dalies finansuoti trijų Lietuvos oro uostų Vilniuje, Kaune ir Palangoje atnaujinimą.

Įmonės investicijų programos tikslas – padidinti skrydžių ir aviacijos saugumą, išplėsti paslaugų apimtis ir sumažinti oro uostų poveikį aplinkai.

Vilniaus oro uoste finansavimas bus panaudotas renovuojant orlaivių kilimo ir tūpimo taką bei riedėjimo takus, įrengiant apšvietimo ir kitas sistemas, rekonstruojant keleivių terminalą ir statant daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Taip pat oro uostas modernizuos paviršinio vandens valymo įrenginius ir triukšmo stebėjimo sistemą.

Kauno oro uoste bus įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, aikštelės prie angarų ir privažiavimo keliai, inžineriniai tinklai, automobilių stovėjimo aikštelės ir kontrolės punktai. Palangos oro uostas rekonstruos keleivių terminalą, orlaivių kilimo ir tūpimo taką, aikšteles prie angarų ir riedėjimo takus.

„Šių tarptautinių oro uostų modernizavimas padidins oro transporto saugumą. Tai yra svarbi augančios atvirosios ekonomikos sąlyga, siekiant pritraukti tarptautinį finansinį ir žmogiškąjį kapitalą bei išlikti konkurencingiems. NIB pritaria tobulinimams, nes taip bus įdiegtos aplinkos nežalojančios oro uosto darbe naudojamos technologijos“, – sako NIB prezidentas ir vykdomasis direktorius Henrik Normann.

„Neturėjome galimybės finansinės paramos gauti iš valstybės, nes tai prieštarautų Europos Komisijos reikalavimams, todėl labai džiaugiamės NIB sprendimu suteikti paskolą Lietuvos oro uostams. Šis banko sprendimas yra ilgai trukusių, bet produktyvių mūsų derybų su NIB atstovais rezultatas. Palankiomis sąlygomis gauta paskola leis pasirūpinti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų infrastruktūros plėtra ir tobulinimu“, - tikina Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris.

Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus jungianti ir valdanti valstybės įmonė Lietuvos oro uostai įsteigta 2014 metais. 2016 m. Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,8 mln. keleivių, iš kurių 3,8 mln. – didžiausiame Vilniaus oro uoste.

NIB yra tarptautinė finansinė institucija, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. Tarptautinės skolinimosi reitingų agentūros „Standard & Poor's“ ir „Moody's“ yra suteikusios NIB didžiausią įmanomą AAA/Aaa kredito reitingą.


Šiaurės investicijų bankas

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt