Ūkio ministras M. Sinkevičius Hanoveryje: Lietuva turi ką pasiūlyti Vokietijos investuotojams

%2019 %01 %24

 

 

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, viešintis Hanoveryje, susitiko su Vokietijos Žemutinės Saksonijos žemės ekonomikos, darbo ir susisiekimo ministru Olafu Liesu. Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Vokietijos ekonominis bendradarbiavimas, prekybos tarp Lietuvos ir Vokietijos stiprinimo potencialas ir investicijų galimybės Lietuvoje.

Ūkio ministro teigimu, itin glaudūs ekonominiai santykiai tarp Lietuvos ir Vokietijos turi didelį potencialą ir toliau plėtotis. „Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių, o bendradarbiavimas su atskiromis šalies žemėmis, ypač tokiomis pramonės galiūnėmis kaip Žemutine Saksonija, skatina mus atrasti naujas kryptis tarpusavio partnerystei“, – sakė M. Sinkevičius.

Ministro teigimu, Žemutinė Saksonija vertinama kaip partnerė stiprinant bendradarbiavimą ir pritraukiant investicijas į automobilių dalių, mašinų ir mechaninių įrenginių pramonę Lietuvoje. „Mūsų šalies pramonė, ypač automobilių dalių ir mechaninių įrenginių, gali atlikti aukščiausios kokybės užsakomąsias paslaugas Vokietijos įmonėms“, – akcentavo M. Sinkevičius ir pridūrė, kad Lietuva Vokietijos bendrovėms gali pasiūlyti aukščiausios kokybės infrastruktūrą, kvalifikuotą darbo jėgą, investicijoms palankią aplinką bei laisvųjų ekonominių zonų teikiamus pranašumus.

Susitikimo metu ūkio ministras atkreipė dėmesį į galimybes plėtoti bendradarbiavimą gyvybės mokslų bei atsinaujinančiosios energetikos srityse. „Lietuvos gyvybės mokslų sektorius, ypač biotechnologijų ir lazerių, – vienas iš labiausiai pažengusių Centrinėje ir Rytų Europoje. Bendradarbiavimas su Vokietijos bendrovėmis sustiprintų šių sektorių plėtrą abiejose šalyje“, – sakė M. Sinkevičius ir pakvietė Vokietijos mokslininkus, verslininkus ir valdžios atstovus kitąmet apsilankyti Lietuvoje vyksiančioje didžiausioje gyvybės mokslų parodoje Baltijos šalyje „Life Science Baltics“.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 metais Lietuvos ir Vokietijos prekybos apyvarta siekė 4,366 mlrd. eurų, eksportas į Vokietiją sudarė 1,738 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 2,998 mlrd. eurų. 2016 metais Vokietija tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių užėmė 2-ąją vietą pagal prekybos apyvartą, 2-ąją – pagal importą ir 4-ąją – pagal eksportą.

2016 metų viduryje Vokietijos tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje siekė 1,25 mlrd. eurų, o Lietuvos TUI Vokietijoje – 10,83 mln. eurų. Pagal TUI dydį Lietuvoje Vokietija užėmė 3-iąją vietą, o pagal Lietuvos TUI užsienyje Vokietija – 17-ąją vietą.

 

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt