Ministras M. Sinkevičius: „Ūkio ministerija pasirengusi plėtoti bendradarbiavimą su JAV“

%2019 %01 %24

 

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius trečiadienį priėmė Lietuvoje besilankantį JAV ir Lietuvos verslo tarybos prezidentą Ericą Stewartą. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai ir abipusių investicijų galimybės.

 

„Aktyvūs ir dinamiški Lietuvos ir JAV ekonominiai santykiai yra mūsų prioritetas. Lietuvoje jau veikia tokios JAV kompanijos kaip „Western Union“, „Philip Morris“, „Strategic Staffing Solutions“, „Thermo Fisher Scientific“, tačiau visas potencialas dar neišnaudotas – esame pasiryžę ir toliau bendradarbiauti siekiant skatinti JAV investicijas mūsų šalyje“, – sakė ūkio ministras M. Sinkevičius.

 

JAV ir Lietuvos verslo tarybos prezidentas E. Stewartas pažymėjo, kad Lietuva yra patraukli šalis verslui kurtis ir plėtotis, tačiau šalies institucijos turėtų toliau spręsti su investicinių sąlygų gerinimu susijusius klausimus. Sritys, kuriose verta tobulėti, pasak E. Stewarto, apima kvalifikuotą darbo rinką, talentų ugdymo kokybę ir santykius tarp darbdavių ir darbuotojų.

 

Svečias taip pat akcentavo, kad, pasikeitus prezidento administracijai JAV, galima tikėtis kitokio požiūrio į dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. „Kadangi išrinktasis Prezidentas Donaldas Trumpas žada didelį dėmesį skirti JAV vidaus rinkai, Lietuva turėtų pasiųsti žinią, kad ne tik tikisi investicijų, bet ir žada investuoti“, – teigė E. Stewartas.

 

Ministro M. Sinkevičiaus teigimu, Ūkio ministerija yra pasirengusi ieškoti naujų galimybių ir taip plėtoti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą ir gilinti santykius tarp JAV ir Lietuvos verslo bendruomenių.

 

Susitikime E. Stewartas pranešė, kad šių metų pavasarį planuoja apsilankyti Lietuvoje kartu su JAV verslo misija.

 

JAV ir Lietuvos verslo taryba užsiima dvišalių prekybos ryšių, investicijų skatinimu, taip pat rūpinasi dvišalio bendradarbiavimo plėtojimu.

 

 

LR Ūkio ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt