Lietuvos oro uostai ir klasteris „Airport Inno Lab“ plėtos inovacijų kūrimą

%2018 %12 %11


 

Inovacinis klasteris „Airport Inno Lab“, kuriantis sumanias transporto sistemas ir  informacines bei ryšių technologijas oro uostų sferoje, planuoja didinti inovatyvių sprendimų ir produktų kūrimo apimtis. „Airport Inno Lab“ pretenduoja į 100 tūkst. eurų investiciją iš Europos Sąjungos Struktūrinių fondų (ES SF). „Šiuo metu „Airport Inno Lab“ nagrinėja problematiškiausias oro uostų sferas, kurioms vėliau kursime inovacijas. Kol kas aiškios dvi sritys – keleivių srautų ir keleivių bagažo robotizuotas valdymas. Planuojame, kad ir šių sričių produktų kūrimui pretenduosime į ES SF paramą“, - teigia Lietuvos oro uostų Strateginės plėtros departamento direktorius Jonas Kazėnas.


Tuo tarpu ES SF investicija, kaip numatoma, bus skirta klasterio veiklai stiprinti, o tai padės užmegzti ir plėtoti ryšius su didžiausiomis inovacinėmis įmonėmis Lietuvoje ir už jos ribų. Klasterio veiklos stiprinimas apims jo žinomumo didinimą Lietuvoje ir užsienyje. Tai padės „Airport Inno Lab“ pritraukti naujų narių, kurių pagalba formuosis platesnis klasterio kompetencijų portfelis. Taip pat bus stiprinami vidiniai partnerių ryšiai, užtikrinsiantys sklandų narių bendradarbiavimą kuriant naujus produktus, ieškant užsienio rinkų bei efektyviai valdant bendrą infrastruktūrą.


Skaičiuojama, kad investicijos į „Airport Inno Lab“ atneš apčiuopiamos naudos tiek Lietuvos, tiek ES gyventojams, nes klasterio veikla prisidės prie mokslinėmis žiniomis grindžiamos ekonomikos kūrimo, ir, žinoma, pasiūlys visuomenei naudingų inovatyvių produktų.


„Airport Inno Lab“ jungia įvairias verslo ir mokslo įstaigas, įskaitant Lietuvos oro uostus, Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU), technologijų įmonę „Rubedo sistemos“, tarptautinės robotikos įmonę „Blue Ocean Robotics“, aukštųjų technologijų startuolį „Žvelk aukščiau“ ir programinės įrangos įmonę „FrontIT“.


Lietuvos oro uostai

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt